XXII Kongres Polskiego Stowarzyszenia Protetyków Słuchu w Gdańsku

Pracownicy Zakładu Protetyki Słuchu Katedry Biofizyki UMP wraz ze studentami protetyki słuchu w dniach 21 – 22 kwietnia, w ramach rozwoju naukowego oraz wdrażania w branżę protetyki słuchu, wzięli udział w XXII Kongresie Polskiego Stowarzyszenia Protetyków Słuchu, w Gdańsku.

Podczas Kongresu studenci zapoznali się z najnowszymi liniami produktowymi aparatów słuchowych, wysłuchali interesujących wykładów dotyczących nowoczesnych możliwości komunikacji oraz nowych możliwości pomiarów z wykorzystaniem ucha rzeczywistego i zastosowaniu pomiarów in – situ w procesie dopasowania aparatów słuchowych. W trakcie Kongresu podsumowano także Kampanię "Usłyszeć Świat" w latach 2015-2017.

Studenci oraz pracownicy reprezentowali naszą Uczelnię podczas III Biegu Protetyków Słuchu na dystansie 3 km, którego trasa biegła wzdłuż pięknej plaży w Sopocie.

Ponieważ bieg miał charakter prozdrowotny, wszyscy zostali nagrodzeni złotymi medalami, warto jednak podkreślić, że pierwszy linię mety pokonał mgr Wawrzyniec Loba z Zakładu Protetyki Słuchu Katedry Biofizyki naszego Uniwersytetu.